vlastnosti polykarbonátových dosiek sa líšia

Posted in Dům.

Polykarbonátových dosiek existuje niekoľko druhov a každý sa hodí na trošku iné využitie. V tomto článku si popíšeme, na čo a pre koho by sa mohli hodiť takzvané polykarbonátové technické dosky. Sú to v podstate konštrukčné plasty, ktoré majú určité vlastnosti, ktoré sa líšia podľa firmy, ktorá ich spracováva.

Všeobecne sa ale dá povedať, že vynikajú vo stálosti aj pri extrémnych teplotách, sú naozaj veľmi odolné proti nárazu a pri práci s nimi sa príliš nezapotíte, pretože sú ľahučké. Napríklad polykarbonátové platne od firmy Lexan majú ešte naviac vlastnosť barvitelnosti a odolnosti proti UV lúčom a nezaskočil by ich ani prípadný požiar. Aký konkrétny typ polykarbonátu si zvolíte, bude záležať na vás, vždy je však dobré túto voľbu skonzultovať s odborníkmi.

Historie a současnost vazníků

Posted in Top odkazy.

Jednotlivé pruty jsou z prken nebo fošen tl. 18 - 40mm. Pásové pruty mají obvykle 2, 3 i více vrstev, mezi nimi jsou pak pruty mezipásové a vzájemné spojení ve styčnících je provedeno pomocí hřebíků. Střešní vazníky jsou do jisté míry z dnešního trhu vytlačovány vazníky styčníkovými. Avšak stále je vhodné použití sbíjených vazníků pro menší rozpětí, a to zhruba do 12m.
V současné době jsou spolu s vázanými krovy nejpoužívanějšími střešními konstrukcemi. Jedná se o fošnové přířezy tl. 40, 50, 60 a 80 / 80 - 240mm, které jsou navzájem spojené zalisováním ocelových styčníkových desek s prolisovanými trny. Tato technologie je velmi variabilní a efektivní. Spoje jsou oproti styčníkům sbíjeným únosnější a méně poddajné. Styčníkové vazníky lze použít téměř na jakýkoli půdorys a pro jakoukoli střechu a na rozpony až do 30m.

Jednotné školní hodiny

Posted in Top odkazy.

Zavzpomínáme na doby bezstarostné, čili období pubertální přecitlivělosti a pocitu důležitosti ve velkém světě. Základní školy jsou velmi zajímavý útvar a také budovy, které sjednocují a kontrolují někdy až 800 dospívajících tvorů. Na takovou porci živé hmoty je potřeba přísný metr. A jak je například v jednu danou chvíli dostat na stejné místo? Musí precizně fungovat školní hodiny. Každý totiž jednou šel na konci hodiny z nudy na záchod, a když se vracel v moment zvonění přes prázdnou chodbu, všiml si toho roje nedočkavců, kteří ve stejnou chvíli rozevřou dveře a fičí si užívat chvilky volna. Ano, přesně to je identifikátor dobře fungujících školních hodin. Kdo je nejspolehlivějším dodavatelem těchto hodin v ČR? Jednoznačně firma Rozhlasy Bartek, která již zařídila přesně fungující hodiny ve více než 17% všech škol na Moravě a Slezsku!

STOLNÍ KALENDÁŘ: nepostradatelný pomocník

Posted in Firmy.

Každý ho doma máme – stolní kalendáře na nový rok. Ano, jsou skvělým pomocníkem, protože si do něj můžete zaznamenávat narozeniny, svátky, výročí či další poznámky. Se stolním kalendářem nezapomenete na doktora, na návštěvu, nebo že se máte někam objednat. Stolní kalendáře se tak stávají velkým pomocníkem i v dnešním digitálním světě. Protože není nic, co by nahradilo stolní kalendáře.

stolní kalendáře Zlín

Jak vznikly vazníky

Posted in Top odkazy.

Průmyslově vyráběné vazníky se styčníkovými deskami pocházejí ze Severní Ameriky. V Evropě se technologie
prosadila a zaznamenala významný rozvoj v posledních třiceti letech. Na něm se významnou měrou podíleli předchůdci firmy MITEK, firmy Gang-Nail a Hydro-Nail, ze kterých firma MITEK sloučením v roce 1987 vznikla. Cestu Evropou začaly styčníkové desky ve Švýcarsku a Belgii odkud se dostaly do Německa, kde byl roku 1964 na ně vydán schvalovací protokol. Zkušební testy, které předcházely vydání tohoto protokolu, řídil profesor Moehler z Technické University v Karlsruhe. V současné době jsou konstrukce ze styčníkových desek používány téměř v celé Evropě. Výjimku nečiní ani Česká republika, kde byl v roce 1993 vydán schvalovací protokol na styčníkové desky firmy MITEK INDUSTRIES Státním zkušebním ústavem stavebním v Praze. Kontrolu nad oblastí Moravy a Slezska v oboru vazníků poté převzala firma Střechy92

SEO může být efektivní nástroj vašeho marketingu

Posted in Služby.

SEO u většiny lidí nemá příliš pozitivní zaměření. Ovšem nechejte se přesvědčit, že SEO je jeden z nejlepších online nástrojů, který má dlouhodobou účinnost. SEO Zlín vám řeknou, jak na něm pracovat, případně vše udělají za vás. Efekt se sice nedostaví tak rychle, jako když spustíte reklamu, ale zase když na něm nebudete třeba měsíc pracovat, protože to prostě nestihnete nebo chcete oddech, nevypne se vám a nesežere žádné peníze. SEO je prostě organické a jednoduché.