Jak ochránit čerpadlo před chodem na sucho?

Posted in Dům.

Pokud vlastníte čerpadlo, zajisté víte, že je důležité starat se o jeho správný chod. To kromě běžné údržby znamená také zamezit jeho chodu na sucho, kdy daným čerpadlem neproudí žádná kapalina a je nasáván pouze vzduch. Takové fungování může kvůli zavzdušnění po určité době čerpadlo nenávratně poškodit. A jak tomu předejít?

Existuje několik možností a je jen na vás, kterou z nich pro ochranu čerpadla zvolíte...

Kamerové systémy - vyplatí se?

Posted in Dům.

Kamerové systémy - drahá hračka nebo strážce vašeho bezpečí?

Samotné kamerové systémy váš majetek proti plánované krádeži asi neochrání (i když může velmi pomoct ve vyšetřování zločinu). Pokud se bojíte spíše drobných, nahodilých zlodějíčků, pak blikající čidlo kamery dokáže zázraky. Kamerové systémy jsou totiž nejúčinnější jako prevence. Není se čemu divit, vždyť o co těžší pro náhodného zloděje vyhlédnout si v ulici dům, který ho nebude při činu natáčet a o mnoho mnoho mu zvyšovat šanci, že se jeho zločiny provalí. Kamerové systémy jsou ale poměrně drahou investicí. Pokud si je nemůžete dovolit, můžete zkusit alespoň atrapy bezpečnostních kamer. Dávejte si ale pozor na zpracování, plastovou hračku odhalí i méně zkušený zloděj.

vlastnosti polykarbonátových dosiek sa líšia

Posted in Dům.

Polykarbonátových dosiek existuje niekoľko druhov a každý sa hodí na trošku iné využitie. V tomto článku si popíšeme, na čo a pre koho by sa mohli hodiť takzvané polykarbonátové technické dosky. Sú to v podstate konštrukčné plasty, ktoré majú určité vlastnosti, ktoré sa líšia podľa firmy, ktorá ich spracováva.

Všeobecne sa ale dá povedať, že vynikajú vo stálosti aj pri extrémnych teplotách, sú naozaj veľmi odolné proti nárazu a pri práci s nimi sa príliš nezapotíte, pretože sú ľahučké. Napríklad polykarbonátové platne od firmy Lexan majú ešte naviac vlastnosť barvitelnosti a odolnosti proti UV lúčom a nezaskočil by ich ani prípadný požiar. Aký konkrétny typ polykarbonátu si zvolíte, bude záležať na vás, vždy je však dobré túto voľbu skonzultovať s odborníkmi.

Využití půdy

Posted in Dům.

Dřevěné příhradové vazníky se styčníkovou deskou jsou ve světě velice rozšířené a oblíbené. V našich končinách vůči nim ale panuje jistá nedůvěra pramenící z nevědomosti. Většina lidí má povědomí o tom, že vazníky jsou jakási prutová konstrukce, která má sice libovolný tvar, ale žádný využitelný prostor. Opak je však pravdou. Kromě téměř neomezeného tvaru lze výplet vazníku v drtivé většině přizpůsobit tak, aby prostor střechy mohl být využíván jako podkroví nebo jako půda (úložný prostor).
K čemu je pak půda dobrá? Zejména u domů, které nemají k dispozici prostornou garáž či zahradu, se půda vyplatí v uskladnění sezónních věcí typu lyže, brusle, nafukovací bazén, houpačka atd. Střecha navíc udržuje větší teplotu, takže se není třeba bát vlhkosti.

Volba nábytku

Posted in Dům.

Vytvořit interiér, ve kterém se člověk cítí opravdu příjemně, není zrovna lehký úkol. Navíc, pokud majitel bytu či domu není zrovna kreativec, nastává problém. Nejdůležitější věcí na celém vybavení interiéru je nábytek. Ten určuje pohodlí v pokojích a celou auru pokoje. Nelamte si s tím však hlavu! Pro Vás je zde firma Arretti, která je špička ve výrobě nábytku na míru. Pečlivě s vámi prokonzultuje jak prostorové, tak finanční možnosti a vytvoří Vám téměř jakoukoliv kombinaci z těch nejmodernějších materiálů!

Moderní stínící technika chrání před sluncem i zloději

Posted in Dům.

stínící technika Třebíč

Moderní stavby počítají s řadou opatření, které zvyšují hospodárnost objektu. Je investováno do solárních kolektorů, tepelných čerpadel a dalších zařízení. Ale často opomíjenými prvky je stínící technika, která hraje také roli v úsporách energie. Stínící technika Třebíč je moderní, stylová a hlavně účinná. Pojďme se podívat, jaký stínící systém zvolit.